| Notities persoon | In 1620 en 1651 samen met zijn vrouw Heslijck Hoijtes vermeld als lidmaat in het lidmatenoverzicht van dat jaar van de NH kerk te Jelsum samen met echtgenote Heslijck Hoijtes.
1634 [geregistreerd te Baarderadeel 12 maart 1638] Pieter Claes en Trienke Willemsdr. wonende te Lijen verklaren 300 gg schuldig te zijn aan Claes Claessen te Leckum, onder borgstelling van Atse Claessen te Jelsum tegen 6 procent, de eerste rente te betalen mei 1634 aanstaande (Bron: Hypotheekboeken, inv.nr. 85, Nedergerecht van Baarderadeel – Tresoar, foto 21)
13 september 1636 is Atse Claasssen curator over de kinderen van wijlen Epo Jans en zijn vrouw Antie Hoijtes Bron: Autorisatieboeken: Het Bildt, inv. nr. 26).
21 februari 1653 Inventaris van de goederen van Sijtse Clasen en Berber Dircx echtelieden in leven gewoond hebbende te Goutum, op verzoek van Atse Clasen tot Jelsum en Pijter Gerrijts als curatoren over de kinderen van Sijtse Clasen en Berber Dirx en Aucke en Jacob Sijtseszonen voor zichzelf en Lieuwe Ottis als man en voogd van IJble Sijtsedr. alsmede Feijte Jans als man en voogd van Griet Sijtsesdr. (Bron: weesboeken, inv.nr. 95, Nedergerecht van Leeuwarderadeel – Tresoar, foto 59-73).
17 februari 1655 Atse Claasen en Gauke Douwes kerkvoogden van Jelsum (Bron: Sententieboeken, inv.nr. 61, Nedergerecht van Leeuwarderadeel - Tresoar, foto 238). |
|